WWybór łóżka dzięciecego
Łóżko z drewna - dlaczego warto i jak wybierać?
21 marca 2017
Drewno – najbardziej naturalny dla nas wszystkich komponent, z którego wyrabiać możemy wiele rzeczy codziennego użytku. W drewnie tkwi coś więcej niż tylko naturalność. Mówienie o kimś, że jest silny jak dąb, podkreśla jego wytrzymałość. Łóżka z drewna to najlepsze z wszystkich modeli łóżek.
Dlaczego właśnie ten surowiec posiada takie uznanie w meblarstwie?
Pełnia natury
Sen jest nieodzownym cyklem naszego codziennego dnia. Przesypiamy średnio jedną trzecią naszego życia. Dlatego wybór wygodne łóżka to sprawa kluczowa do tego, by codzienność spędzać w sposób komfortowy. Tak jak sen jest dla nas całkowicie naturalny, tak samo łóżko z drewna to opcja, która najbardziej przybliża nas właśnie do natury. Świadczy o tym chociażby fakt, że łóżko z drewna to jedyna rozsądna opcja dla tych, którzy cierpią na jakikolwiek rodzaj alergii.
Dla osób uczulonych na roztocza najlepiej wybrać jest łóżko z sosny, która posiada dodatkowe własności antystatyczne. Oznacza to, że wszelkie pyłki czy kurz trudniej osadzają się na jej powierzchni. To świetne rozwiązanie, by wybrać odpowiednie łóżko dla dziecka. Zapach drewnianych łóżek to czysta woń lasu, co uspokaja i przywodzi miłe chwile na krótko przed snem.
W drewnianym łóżku zasypiamy odprężeni, a wstajemy pełni sił i chęci do działania. Na drewniane łóżko warto się zdecydować tym bardziej ze względu na ilość sztucznych materiałów, jakie występują w naszym codziennym otoczeniu. Meble z drewna wprowadzają natomiast przytulną atmosferę, która przecież powinna panować właśnie w domu.
Praktycznie same zalety
Wybór drewnianych łózek reprezentuje sobą praktycznie same zalety. Drewno to materiał doskonały do produkcji właśnie mebli – jest ono plastyczne na tyle, że można w nim tworzyć fantazyjne wzory, a przy tym posiada ogromną wytrzymałość – drewniane meble służą nam zazwyczaj latami. Gdy łóżko jest odpowiednio zaimpregnowane to nie są w stanie uszkodzić go ani stałe czynniki z zewnątrz, takie jak wilgoć czy słońce, ani czynniki mechaniczne, chociażby takie jak uderzenia.

Połączenie tych cech sprawia, że z drewna otrzymujemy meble niebanalne, wyjątkowe, a przy tym – służące nam przez pokolenia. Do tego drewno jest uniwersalne, gdyż pasuje swym wyglądem do wielorakich aranżacji. Będzie stanowiło pasujący element we wnętrzach o bardziej przytulnym, domowym wystroju, jaki w tych utrzymanych w nowoczesnej odsłonie.
Uniwersalność mebli z drewna daje nam również szersze możliwości przy zmianie charakteru wystroju – gdy znudzi nam się kolor ścian lub podłogi, to łóżko pasować będzie do w zasadzie każdej z możliwych stylizacji. Choć barwa drewna prezentuje się bardzo efektownie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nadać jej określonego koloru – wszak farby, woski oraz lakiery do drewna są bardzo popularnie używane.
Który gatunek drewna wybrać?
Na rynku znajdziemy wiele modeli łóżek wykonanych z różnych gatunków drewna. Przed wyborem warto zorientować się czym charakteryzuje się każdy z nich. W ten sposób drewno bukowe oraz dębowe można zaliczyć do najbardziej wytrzymałych. Barwa drewna dębowa jest lekko zielonkawa, natomiast buk posiada kolor jasnego beżu. Obydwa odcienie wspaniale sprawdzają się we wnętrzach w stylu vintage. Popularne drewno sosny, które jest tanie, a przy tym solidne, od razu wprowadza do wnętrza dużą dozę przytulności. Istnieją jeszcze masywne łoża z gatunków egzotycznych, które wyglądają bardzo szykownie, a do tego odznaczają się wytrzymałością.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Łóżko drewniane powinno być również funkcjonalne. W tym celu warto wybrać model z wbudowanymi szufladami, w których schować można pościel. Dla dzieci można wybrać łóżko piętrowe, jednak obowiązkowo z barierką, która zabezpiecza przed upadkiem.
Komentarze